MAKE-UP PICTURE DAY

Friday, May 6th
5:00 - 7:00pm
MUS Championship Center

See further instructions below...

2022 MUS Spring Picture Day

Friday, April 22 - Sunday April 24

Note: To help with crowd control, please come to your assigned time with the minimum number of people needed (ie athlete plus 1 parent/guardian); exception - siblings can come together at one time.  If your player can not make their scheduled time, please come anytime during the posted times/dates.

All pictures will be at MUS Championship Center, located at 8840 S. 137th Circle, LaVista, NE 68138

IMPORTANT:  Please come dressed for pictures with hat, jersey, pants (belt) & GLOVE.  Pants will show in picture!

NO FORMS OR PAYMENTS ON PICTURE DAY

All orders will be placed online approximately 2 weeks after picture day through link emailed.

2022 MUS Baseball Picture Schedule
FRIDAY, APRIL 22
Picture Times BB LOP Team Name Coach First Name Coach Last Name
5:00pm 3/4U Bats Capp Anson
3/4U Trash Pandas Anthony Finlay
3/4U Scrappers David Manceaux
3/4U Lug Nuts Brent McNurlin
To 13/14U Indians Steve Grovijohn
13/14U Red Sox Mike Kehoe
13/14U Rangers Thomas Leahy
13/14U Athletics Jill Lenz
13/14U Cubs Brad Westley
6:00pm 13/14U Giants Trisha Dobel
FRIDAY, APRIL 22
6:00pm 3/4U Blue Rocks Matthew Neville
3/4U Rockhounds Casey Painter
3/4U Knights Rob Thorson
3/4U Thunder Tyler Nath
3/4U Hooks Drew Nelson
13/14U Braves Jon Day
To 13/14U Tigers Michael Dickmeyer
13/14U Royals Scott Dyson
12U Royals Conrad Lundvall
12U Pirates Todd Rieper
12U Cubs Chris Tysdal
7:00pm 12U Yankees Mike Loftin
FRIDAY, APRIL 22
7:00pm 12U White Sox Frank Bisarek
12U Brewers Brian Hageman
11U Rangers Angel Harrison
11U Cardinals Zach Rigg
to 11U Royals Tony Schultz
11U Yankees Rachel Matthes
11U Cubs Luke Stritt
11U Athletics James Ellsworth
8:00pm 11U Phillies Michael Gibbons
SATURDAY, APRIL 23
Picture Times BB LOP Team Name Coach First Name Coach Last Name
8:30am 3/4U Storm Chasers Travis Elisara
3/4U Cannon Ballers Anthony Krejci
3/4U Iron Birds Joshua Franker
To 5U Hooks Tom DeCook
10U Trash Pandas Zak Ziegenbein
9:30am 10U Rattlers David Weyler
SATURDAY, APRIL 23
9:30am 5U Rattlers Matt Geerts
5U Muckdogs Jamal Jackson
5U Storm Chasers Timothy LaBorde
To 5U Lug Nuts Brent McNurlin
10U River Dogs Jamar Williams
10:30am 10U Hooks Daniel Williams
SATURDAY, APRIL 23
10:30am 5U River Dogs Ty Moore
5U Grasshoppers Treightin Palimenio
5U River Bandits Steve Valasek
5U Trash Pandas John Woolery
To 5U Mudcats Richard Evans
5U Thunder Joal Sochor
11:30am 5U Iron Birds Nick Ocken
SATURDAY, APRIL 23
11:30am 6U Bulls Geoff Amstutz
6U Knights Tyler Anderson
6U Blue Rocks Brigham Becker
6U Storm Chasers Kurt Gemberling
To 6U Bats Aaron Gilson
6U Hot Rods Matt Goliber
6U Red Wings Kyle Moore
7U River Dogs Kevin Schlueter
7U Knights Brandon Turner
7U Mudcats Dan Wilson
7U Hooks Megan McEnaney
7U Hot Rods Gary Wagner
7U Storm Dan Pittman
12:30pm 8U Thunder T.J. Hall
12:30pm to 1:00pm LUNCH NO PHOTOGRAPHERS
SATURDAY, APRIL 23
1:00pm 6U Lug Nuts Brandon Nazeck
6U Trash Pandas Tyler Packett
6U Rockhounds Casey Painter
6U River Bandits Gary Rachwalik
To 6U Thunder Jacob Tewes
6U Mud Cats Nick Weinert
6U Mighty Mussels Zak Ziegenbein
7U Blue Rocks Jace Lyon
7U Muck Dogs Timothy McGee
7U Storm Chasers T.J. O'Leary
7U Lug Nuts Ben Pearson
7U Grizzlies Andy Pedersen
7U Bulls Jeff Schiessler
2:00pm 7U Mud Hens Jason Lentz
SATURDAY, APRIL 23
2:00pm 6U Cannon Ballers Brent Johnson
6U Iron Pigs Michael Evans
6U River Dogs Andrew Bayly
6U Iron Birds Paul Pratt
To 6U Rattlers Derek Castaneda
7U Cannon Ballers Jon Armbrust
7U Bats Robert Bishop
7U Rattlers Zach Dai
7U Thunder Derek Eisen
7U Rockhounds Nicole Gnam
7U Trash Pandas Eric Heilig
7U Red Wings Adam Hoebelheinrich
7U Yard Goats Andrew Hohenstein
3:00pm 7U Grasshoppers Noah Leng
SUNDAY, APRIL 24
Picture Times BB LOP Team Name Coach First Name Coach Last Name
11:00am 8U Red Wings John Koffman
8U Grizzlies Nate Parks
8U Trash Pandas Dennis Psota
To 8U Hot Rods Barry Spencer
8U Storm Chasers Jarrod Stinnett
8U Mud Hens Luke Wertz
8U River Bandits Chris Berg
10U Knights Shawn Cote
10U River Cats Kris Covi
10U Mauraders Kyle Muehlich
10U Mighty Mussels David Novacek
10U Iron Pigs William Rooney
12:00pm 10U Blue Rocks Scott Thomas
SUNDAY, APRIL 24
12:00pm 8U Cannon Ballers Bryan Richardson
8U Rockhounds Jonathan Rohrig
8U Blue Rocks Matthew Schekirke
To 8U Hooks Brent Queck
8U Rattlers Brent Hraban
8U Iron Birds Jane Elam
8U Knights Ian Wheeler
9U River Dogs Brandon Schulte
1:00pm 9U Mudcats Conrad Lundvall
SUNDAY, APRIL 24
1:00pm 8U Muck Dogs Dustin O'Connor
9U Cannon Ballers Tony Burrell
9U Blue Rocks Liz Gibbs
To 9U Trash Pandas John Gilbreath
9U Hooks Brent Johnson
9U Storm Chasers Cameron McCarthy
9U Thunder Andrew Peacock
2:00pm 9U Grizzlies Sean Speck